Strój / Karategi

Karategi

Przy zakupie zwracamy uwagę na wybranie odpowiedniego kroju, który dla naszego stylu – KYOKUSHIN oraz innych styli czy szkół wywodzących się z KYOKUSHIN, jest inny niż w stylach tradycyjnych. Spodnie mają tzw.: normalną długość, a rękawy bluzy są krótsze i powinny sięgać tuż za łokieć. Zazwyczaj karategi dedytkowane dla tego stylu są opisane nazwą KYOKUSHIN lub OYAMA (te nie mają oznaczeń stylowych).

Karategi zawsze są sprzedawane w rozmiarach o gradacji co 10 cm. Zalecamy kupowanie strojów biorąc pod uwagę wzrost, a nie rozmiar.

Tradycja stylu Kyokushin nakazuje noszenie strojów bardzo obszernych, dlatego stroje te na pierwszy rzut oka szczególnie dla osób, które maja pierwszy raz kontakt z takim strojem wyglądają na mocno przewymiarowane. Pamiętajmy jednak, że dzieciaki rosną a karategi się kurczą a nogawki od spodni czy rękawy bluzy można zawsze skrócić.

Przy zakupie warto zapoznać się z tabelą rozmiarów. Zalecana temperatura prania. 30° Celsjusza, bawełna nie lubi wysokich temperatur.

Dla młodszych adeptów sugerujemy karategi z materiału lekkiego oznaczonego 6 oz.

Dla młodzieży i dorosłych średniozaawansowanych sugerujemy materiał 9 oz, wykonane ze 100 % bawełny. Lekkie, a przy tym bardzo wytrzymałe.

Natomiast dla dorosłych zaawansowanych i instruktorów polecamy model bluzy 14 oz i spodni 10 oz.

Zachęcamy do skorzystania z oferty FUJIMAE – firmy specjalizującej się w strojach do karate kyokushin www.fujimae.pl

Najlepsze stroje do karate kyokushin www.fujimae.pl