2014

Seminarium instruktorskie PFKK – Spała 2014

W dniach 24-26.10.2014 r. w OPO Spała odbyło się coroczne seminarium instruktorskie. Głównym tematem było sędziowanie zawodów kata i kumite (juniorów i seniorów) ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Polski Juniorów w Solcu Kujawskim. Shihan Bogusław Jeremicz poprowadził zajęcia standaryzujące kata oraz główne aspekty przy ocenie sędziowskiej. Wykład poświęcony był przygotowaniu zawodnika do turnieju ze strony fizycznej jak i psychologicznej. Omówiono zasady skalowania treningu, stretchingu i Mobility. Sensei Artur Wilento doskonale poprowadził część praktyczną sędziowania oraz taktykę walki w pracy z zawodnikiem. Ustalono kalendarz imprez na 2015 rok.

Radomski klub reprezentowali: sensei Paweł Żłobecki, sempai Piotr Lachowski.

TUCHOLA 2014 – OBÓZ SZKOLENIOWY

Zakończył się obóz szkoleniowy Polskiej Federacji Kyokushin Karate.
Na zdjęciu reprezentanci RKKK oraz gość specjalny PFKK (od lewej): Krzysztof Piasek, Piotr Lachowski, Paweł Żłobecki, Hajime Kazumi (gość specjalny obozu) , Jolanta Wojniarska, Edwin Wójtowicz, Paweł Nowakowski.
Podczas obozu do egzaminów przystąpili: Paweł Żłobecki, Jolanta Wojniarska, i Edwin Wójtowicz.
Wszyscy zaliczyli egzamin wynikiem pozytywnym uzyskując następujące stopnie:
– Paweł Żłobecki – 3 dan
– Jola Wojniarska – 1 dan
– Edwin Wójtowicz – 2 kyu.
SEZON TRENINGOWY 2013/2014
ZAKOŃCZONY WYJAZDEM DO IŁŻY I MARCUL
link do filmiku na YouTube w HD
Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kyokushin Karate – GDAŃSK 2014
W Mistrzostwach Polski PFKK, które odbyły się 12 kwietnia 2014 ropku w Gdańsku nasz klub reprezetowali Jolanta Wojniarska i Edwin Wójtowicz. Jola, po kilku latach przerwy w startach, wróciła do rywalizacji na wysokim poziomie zajmując 3 miejsce i dominując zdecydowanie nad swoimi rywalkami. Walkę o wejście do finału przegrała po wcześniejszym otrzymaniu punktu karnego za technikę niedozwoloną.
Edwin startował w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej, w której walki przebiegały na bardzo wysokim poziomie technicznym i w wysokim tempie. Niestety nie przeszedł przez eliminacje przegrywając po dogrywce.