2012

Obóz letni Polskiej Federecji Kyokushin Karate – Tuchola 2012
W tym roku podczas obozu w Tucholi instruktor naszego klubu Krzysztof Piasek pozytwynie zaliczył egzamin mistrzowski, otrzymując promocję na czarny pas i stopień 1 Dan (Shodan).
Podczas tegorocznego egzaminu na stopień 2 kyu (brązowy pas) zdał Piotr Lachowski.
Gratulacje !!!
================
ZGRUPOWANIE TRENINGOWE TSG
12 MAJA 2012
 
Dnia 12 maja 2012 klubie odbyło się zgrupowanie treningowe z przedstawicielami Tsu Shin Gen, którego tematem było przedstawienie założeń systemu TSG Senshin Fighting rozwijanego przez Davida Cook’a na bazie technicznej stylu Kyokushin.
Prowadzącymi byli: David Cook 9 Dan (Anglia/Szwecja), Lars Utter 5 Dan (Szwecja), Emil Waszak 3 Dan (Polska), Jakub Beltowski 2 Dan (Szwecja)
To zgrupowanie miało wyjątkowy charkater, ponieważ głównym prowadzącym był człowiek legenda w świecie karate, David Cook 9 DAN. Człowiek z ponad 40 letnim doświadczeniem w sztukach walki, który wychodząc na przeciw oczekiwaniom trenujących i potrzebom rynku sztuk walki rozwija swój system oparty technicznie na stylu Kyokushin. Współprowadzącymi zajęcia byli: Lars Utter 5 Dan (Szwecja), Emil Waszak 3 Dan (Polska), Jakub Beltowski 2 Dan (Szwecja).
Większość ludzi w Europie trening sztuki walki traktuje głównie jako hobby, nawet jeśli system który trenują jest skuteczny, to często zdarza się, że metoda przekazywania tej wiedzy jest niedostosowana dla danej grupy treningowej. W opinii Davida’a Cook’a ważne jest, aby oferować coś, co będzie stymulować uczniów do dalszego treningu, bez nadmiernego obciążania ich informacjami.
Takie założenia spełnia system TSG-SENSHIN FIGHTING KARATE, którego podstawy były tematem seminarium. Jest on oparty na 12 nowych formach (kata), zawierających realistyczne i efektywne kombinacje walki. W odróżnieniu od tradycyjnych systemów Karate, gdzie znaczną część treningów stanowi nauka kata wykonywanego „w powietrze” w TSG wszystkie formy (kata) i treningi przeprowadzane są z partnerem. Celem wszystkich sztuk i sportów walki jest wytrenowanie szczególnych sprawności mających bezpośrednie przełożenie na umiejętności walki zarówno sportowej (wg reguł, przepisów) jak i pozasportowej (samoobrona) dlatego kombinacje zawarte w tych kata są odpowiednie dla różnych form walki. Ważnym elementem jest również to, że nie jest to system zamknięty. Soke Cook nadal regularnie przegląda system. Techniki i metody kształcenia w Tsu Shin Gen nastawione są na rozwój. Jeśli coś dobrze działa to jest ujęte w szkoleniach TSG. Natomiast metody, techniki, kombinacje, które się nie sprawdzają są sukcesywnie eliminowane.
W planach zgruopwanie była również prezentacja TSG-MIXED FIGHTING jako naturalnego rozwinięcia TSG SENSHIN FIGHTING KARATE. Podstawy walki tego systemu to „stójka” i „parter”. System ten opiera się na około 75% walki w stójce, zbliżonej do Kickboxingu/K-1, a 25% to techniki parterowe. System zawiera uderzenia i kopnięcia w głowę i ciało, rzuty, obalenia i walkę w parterze. Takie turnieje i organizacje jak Fight Extreme, Pancrase, Pride, UFC i Vale Tudo, pokazały, jak skuteczny może być trening przekrojowy. Rzuty (Nagewaza) i techniki parterowe (Newaza) zostały wyselekcjonowane pod kątem studentów preferujących walkę w stójce. Studenci uczą się na początku uderzeń i kopnięć, a następnie jak sprowadzić przeciwnika na matę i tam zakończyć walkę. W trakcie treningów studenci uczeni są także dźwigni (Kansetsu-waza), duszeń (Shime-waza) i trzymań (Osaekomi-waza). Niestety, mimo bardzo intesywnego treningu ograniczony czas zgrupowania nie pozwolił zrealizować wszystkich założeń.
Prowadzącym dziękujemy za bardzo ciekawe treningi.
Uczestnikom reprezentującym kluby: Klub Kyokushin-kan Karate-do z Chełma, Legionowski Klub Kyokushin Karate, Mielecki Klub Shinkyokushin Saiha, Klub Sztuk Walk Garyu, Krosno oraz Radomski Klub Kyokushinkan Karate dziękujemy za bardzo liczne przybycie.