2011

OBÓZ LETNI TUCHOLA 2011
SIERPIEŃ 2011
Oficjalny komunikat po obozie pochodzący ze strony Polskiej Federacji Kyokushin Karate.
Good morning everyone … mówiąc to Nicholas Pettas gość specjalny obozu letniego kyokushin w Tucholi rozpoczynał swoją część porannego rozruchu.
Po części wstępnej jaką prowadził shihan Bogusław Jeremicz, sensei Nicholas zadawał do wykonania ćwiczenia cross-fit np. 21 przeskoków nad partnerem, 21 pompek tak samo 15 powtórzeń i 9 w jednej serii jak najszybciej i jak najdokładniej rekord obozu to 1min 20sek. Każdy poranny rozruch był nowym przeżyciem, dość męczącym, ale wszyscy byli zadowoleni.
Pierwszy trening to ćwiczenia kihon i ido geiko który sensei Nicholas poprowadził w stylu honbu dojo jaki zna będąc przez 3 lata uchi-deshi sosai Mas. Oyama. Podkreślał, że sosai zawsze mówił, że moc technik wypływa ze środka ciała, dlatego stabilna postawa i równowaga mają decydujące znaczenie.
Sensei Nicholas dużo czasu poświęcił na walkę. Wykonano bardzo dużo ćwiczeń w parach, różnych kombinacji i elementów taktycznych związanych z regułami walki knockdown, ale także walk fullcontaktowych wg reguł K-1.
Niektóre zajęcia odbywały się w grupach w zależności od zaawansowania.
Treningi tachi kata i kata w grupach prowadzili instruktorzy: sensei Artur Wilento 4 dan, Dariusz Jasiakiewicz 4 dan Andrzej Poczwardowski 3 dan. Zajęcia z kickboxingu prowadził również trener Jarosław Rogala.
Miłym przeżyciem było spotkanie z sensei Nicholasem, który opowiadał o powodach swojego wyjazdu do Japonii i chęci zostania uchi-deshi Mas. Oyama. Usłyszeliśmy wiele zabawnych opowieści z tego okresu i mogliśmy podziwiać talenty aktorskie sensei Nicholasa.
Obóz z sensei Nicholasem Pettasem każdego dnia był pełen emocji i pozytywnej energii. Jego osobowość i styl bycia dawało motywację do wytężonego treningu.
Radomski Klub Kyokushin-kan Karate reprezentowali w tym roku: Krzysztof Piasek, Wojciech Piotrowski oraz Michał Wolak, który zdał do stopień 8 kyu przed komisją w składzie: shihan Bogusław Jeremicz 5 dan, sensei Artur Wilento 4 dan oraz gość specjalny obozu sensei Nicholas Pettas 3 dan.
MISTRZOSTWA POLSKI POLSKIEJ FEDERACJI KYOKUSHIN-KAN KARATE-DO – RADZIONKÓW 2011.
16 kwietnia 2011 w Radzionkowie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. W tym roku nasz klub reprezentował tylko Dawid Suski i po raz kolejny Dawid nie zawiódł – jest „srebrny” w kumite w kategorii wagowej powyżej 90 kg.
Na szczególną uwagę zasługiwała walka Dawida z Tomaszem Zawadzkim z Chełmna o wejście do finału. Dawid ważący w dniu zawodów 92 kg stanął na tatami na przeciwko ważącego 126 kg przeciwnika. Po pierwszych 3 minutach walki sędziowie zdecydowali, że do rozstrzygnięcia będzie konieczna dogrywka. Przewaga Dawida oparta na taktyce i technice oraz bardzo dojrzałej walce dała rezultat w postaci awansu do finału.
W finale Dawid spotkał się z Maciejem Kowalczykiem z Poznania. Niestety doświadczenie poparte dodatkowo kolejną różnicą 20 kg wagi wzięło górę. Zwycięstwo przypadło w udziale Maciejowi Kowalczykowi.
DAWID – SERDECZNE GRATUALCJE !!!
W tym roku Dawid rozpoczął studia w Wyższej Szkole Wojsk Lądowych we Wrocławiu i do zawodów przystąpił „z marszu”, bez cyklu treningowego ustawionego pod zawody i nadzorowanego bezpośrednio przez sensei Pawła Żłobeckiego. Tym bardziej więc jesteśmy pod wrażeniem stylu w jakim wywalczył vice-mistrzostwo.