2009

Mazovia Open 2009
W Grodzisku Mazowieckim odbył się Międzynarodowy Turniej Karate w formule knockdown. Turniej zorganizowali UKS Sparta sekcja shinkyokushin kierowana przez sensei Tomasza Basiaka 3dan i Ośrodek Sportu w Grodzisku Mazowieckim. Turniej był otwarty dla wszystkich organizacji i klubów karate. Oprócz zawodników z Polski w zmaganiach wzięli udział zawodnicy z Holandii, Szwecji i Litwy. W tym turnieju uczestniczyli również zawodnicy reprezentujący kluby zrzeszone w Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do min z Chełmna, Gdańska, Grudziądza, Kalet, Poznania, Radomia, Torunia, Turku, Wąbrzeźna, Zduńskiej Woli.
Zawody zostały rozegrane na dwóch matach w kilku konkurencjach: przed południem kumite juniorów, pierwszego kroku i old masters, natomiast po południu kumite seniorów.
Konfrontacja przedstawicieli różnych grup karate spowodowała, że pojedynki były prowadzone ciekawie i z dużym zaangażowaniem. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Andrzej Poczwardowski, który wszystkie swoje walki zakończył przed czasem uzyskując tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju.
Równie ciekawe były zmagania kobiet. Walki prowadzone były technicznie ale i z dużym zacięciem. Tym razem wygrały w obu kategoriach reprezentantki Gdańska Aleksandra Moszyńska i Renata Baklińska.
Reprezentantka naszego klubu Jolanta Wojniarska w kategorii Seniorki -60 kg zdobyła 3 miejsce.
II Marsz Pro Memoria prof. Tomasza Mazura
24 X 2009 odbył się II Marsz Pro Memoria prof. Tomasza Mazura zorganizowany przez RKKK. Podobnie jak w ubiegłym roku wymarsz nastąpił z Nowej Słupi. Następnie trasa wiodła przez całe pasmo
Łysogór do Świętej Katarzyny i dalej niebieskim szlakiem do Bodzentyna.
Pokonano dystans ponad 25 km, w czasie 7 godzin i 10 min.
Podczas wizyty w klasztorze świetokrzyskim uczestnicy marszu zamówili mszę w intencji ś.p. Tomasza Mazura, która zostanie tam odprawiona 06.01.2010 r o godz. 17.00.
Mistrozstwa Świata Kyokushin Karate – Budapest
Otwarte Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin odbyły się 2-4 października w Budapeszcie na Węgrzech.
Na matach w Hali Widowiskowo-Sportowej Papp Laszlo Arena stanęło 420 zawodników z 57 krajów świata reprezentujących kilka organizacji karate związanych z postacią sosai Masutatsu Oyama.
Oprócz zawodników i sędziów, w tym sportowym wydarzeniu uczestniczyli liderzy i przedstawiciele organizacji karate kyokushin na czele z kancho H. Royama, hanshi S. Arneil. Światowy Turniej zorganizowała Węgierska Organizacja Kyokushin-kan kierowana przez sensei Szandora Brezavoi.
Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: kata i kumite. Przed mistrzostwami ustalone zostały wspólne przepisy dotyczące sędziowania i oceny zarówno kata jak i kumite. Pozwoliło to obiektywnie oceniać zawodników niezależnie od reprezentowanej organizacji. Eliminacje obywały się w ciągu dwóch dni na trzech matach. Szczególnie ciekawym dniem była sobota. Na tatami stanęło wówczas 32 zawodników i 16 zawodniczek z poszczególnych kategorii wagowych. Odbyły się również eliminacje w kata. Poziom walk i ekspresja zawodników była tak duża, że czasami było trudno skupić się na jednym pojedynku, bowiem w tym samym czasie rozgrywano trzy walki naraz w różnych kategoriach.
Eliminacje wyłoniły najlepszą czwórkę finalistów, która wystąpiła ostatniego dnia. Podczas Finałowego dnia Mistrzostw oprócz wali finałowych odbyło się szereg pokazów związanych ze sztukami walki i innymi oraz ceremonia shinto upamiętniająca sosai Mas. Oyama.
Dobra atmosfera Mistrzostw Świata i złożone deklaracje liderów organizacji karate zapowiadają współpracę w ramach rywalizacji sportowej. Zapowiedziane zostały wspólne Mistrzostwa Europy w Luksemburgu w 2010 roku oraz Mistrzostwa Świata Open w 2011 roku w Budapeszcie.
W Mistrzostwach Świata wzięła również udział nasza organizacja, którą reprezentowało 9 zawodników:
Aleksandra Moszyńska (-55kg), Sylwia Reichel (-65kg), Jolanta Wojniarska (-65kg), Przemysław Łuczak (-90kg), Krzysztof Sosnówka (-70kg), przegrali swoje pierwsze walki eliminacyjne.
Najbliżej finałowej czwórki była Renata Baklińska w kat. +65kg wygrała pierwszą walkę z zawodniczką kanadyjską, a drugą walkę przegrała po dogrywce przez różnicę wagi ( 3,5kg ) z zawodniczką rosyjską.
Sławomir Kłosiński kat. -70kg dwa pierwsze pojedynki wygrał z Węgrem przez wazari i Libańczykiem przez ippon. W walce o wejście do ósemki najlepszych przegrał w dogrywce z Rosjaninem ubiegłorocznym Mistrzem Europy.
Andrzej Poczwardowski kat. -80kg pierwsza walkę wygrał z Irańczykiem, drugą przegrał przez wskazanie po dogrywce z Gruzinem.
Mistrzostwa Polski Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do – Radom 2009
4 kwietnia 2009 Hala Sportowa Politechniki Radomskiej.
Organizatorem był Radomski Klub Kyokushin-Kan Karate. Jako organizatorzy dołożyliśmy wszelkich starań aby impreza przeprowadzona została sprawnie. Obok sportowej rywalizacji, kibice obejrzeli m.in. pokazy taneczne, pokaz karate w wykonaniu grupy dziecięcej, a także pokaz iaido. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy postawionemu nam zadaniu. Czekamy jednak na wszelkie uwagi dotyczące organizacji imprezy.
Do sportowej rywalizacji zostało zgłoszonych 50 zawodniczek i zawodników, z Bydgoszczy, Chełma, Chełmna, Gdańska, Głuszycy, Grudziądza, Kalet, Kalisza, Kłodzka, Konina, Krosna, Legionowa, Mysłowic, Nowej Rudy, Poznania, Radomia, Tarnobrzega Torunia, Turka, Wąbrzeźna, Zduńskiej Woli.
Dziękujemy Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do za zaufanie jakim nas obdarzono powierzając organizację Mistrzostw.
Dziękujemy zawodnikom za dobre przygotowanie do turnieju co skutkowało wysokim poziomem walk.
Medaliści:
KUMITE
Kobiety
60 kg
1.Jolanta Wojniarska (Radom)
2.Aleksandra Moszyńska (Gdańsk)
3.Anna Boruś (Kalisz)
+60 kg
1.Sylwia Reichel (Grudziądz)
2.Renata Baklińska (Gdańsk)
3.Angelika Kokot (Turek)
Mężczyźni
70 kg
1.Sławomir Kłosiński (Toruń)
2.Adam Witkowski (Toruń)
3.Artur Jaworski (Mysłowice)
80 kg
1.Andrzej Poczwardowski (Toruń)
2.Mariusz Leś (Głuszczyca)
3.Patryk Preis (Chełmno)
90 kg
1.Przemysław Łuczak (Zduńska Wola)
2.Paweł Zaremba (Grudziądz)
3.Łukasz Jóźwiak (Toruń)
+90 kg
1.Maciej Kowalczyk (Poznań)
2.Krzysztof Młyńczak (Wrocław)
3.Tomasz Zawadzki (Chełmno)
KATA
Kobiety
1.Agnieszka Kozar (Chełm)
2.Sara Stawska (Turek)
3.Małgorzata Murzydło (Gdańsk)
Mężczyźni
1.Krzysztof Kornacki (Nowa Ruda)
2.Michał Okoński (Chełmno)
3.Kamil Więcławek (Turek)
Drużynowo
1.Toruń
2.Grudziądz
3.Zduńska Wola/Gdańsk
Na koniec króciutko o „naszych”. Radomski Klub Kyokushin-Kan Karate reprezentowali Jolanta Wojnarska, która obroniła wywalczony przed rokiem tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do 60 kg. pozostali: Krzysztof Kalbarczyk, Grzegorz Niciński, i Dawid Suski ukończyli zmagania poza podium.
Walka Jolanty Wojniarskiej o złoto z Aleksadnrą Moszyńską zakończyła się dopiero po dwóch dogrywkach.
Dawid Suski w walce półfinałowej z Krzysztofem Młyńczakiem doznał poważnego urazu piszczela. W walce o trzecie miejsce, którą podjął pomimo kontuzji zaprezentował się bardzo dobrze. Jednak kolejne trafienie Tomasza Zawadzkiego w rozbite wcześniej miejsce zakończyło walkę przed czasem.
Grzegorz Niciński również zakończył zmagania na 4 miejscu, walcząc o 3 miejsce przegrał po dogrywce.
Seminarium Kumite – Wałcz 2009
Ponad 170 uczestników wzięło udział w VII Seminarium Kumite w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu w dniach 26 luty – 1 marca. W tym roku w seminarium wzięli udział zaproszeni przez shihan Bogusława Jeremicza specjalni goście : shihan Masahiro Kaneko 5 dan v-ce dyrektor techniczny Kyokushin-kan International oraz trener kadry Japonii, shihan Kunio Ishizawa 5 dan (mistrz Iken), sempai Yusuke Fujii 2 dan Mistrz Japonii oraz sempai Yusuke Nakagawa i sempai Toshio Matsuzaki, który pełnił również funkcję tłumacza.