Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego

W dniu 9.12.2018 roku w Gdańsku odbyły się OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO, w których wzięło udział 150 zawodników z 15 klubów. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników.
Nasz dorobek:
1 miejsce – Martyna Dworak
1 miejsce – Oliwia Korycka
2 miejsce – Natalia Dworak
2 miejsce – Oliwia Malmon
4 miejsce – Klaudia Gielniowska
Niestety Miłka Kłodnicka i Tomasz Matusz tym razem bez medali.
Kilka słów o każdym z zawodników:
– Martyna w półfinale zdominowała swoja rywalkę wygrywając pewnie przez wskazanie u wszystkich sędziów. W walce finałowej trafiła na faworyzowaną zawodniczką z Gdańska, posiadaczkę 3 KYU. Walka trwała 30 sekund. Pierwsze kopnięcie Martyny doprowadziło do płaczu przeciwniczkę otrzymując wazari. Kilka sekund po wznowieniu walki kolejne niskie kopnięcie, po którym zawodniczka z Gdańska przewraca się i nie może wstać. Martyna zostaje Mistrzynią Województwa Pomorskiego.
– Oliwia K. stoczyła trzy pojedynki. Pierwszy wygrała po dwóch celnych kopnięciach na głowę otrzymując Ippon – walka wygrana przed czasem. W półfinale zanotowała kolejne celne kopnięcie na głowę przeciwniczki, dzięki czemu otrzymała wazari. Dokończyła walkę ze zdobytą wcześniej przewagą, pewnie przechodząc do finału. W finale Oliwia trafiła na … Natalie. Mimo, że obie świetnie się znają i przyjaźnią to pojedynek był jednym z najbardziej emocjonujących, prowadzony efektownie i w bardzo dużym tempie. Oliwia wyprowadziła skuteczną technikę ręczną na brzuch wygrywając przez Ippon. Oliwia została Mistrzynią Województwa Pomorskiego.
– Natalia w półfinale wygrała dzięki skutecznemu kopnięciu na głowie, otrzymując wazari i pewnie doprowadzając do zwycięstwa. W finale rywalizowała z Oliwią. Opis walki u Oliwii. Natalia została Wicemistrzynią Województwa Pomorskiego.
– Oliwia M. rywalizowała w kategorii, w której były tylko trzy zawodniczki według reguł każdy z każdym. Pierwszą walkę niestety przegrała. W drugiej walce zdominowała przeciwniczkę notując dwa celne kopnięcia na głowę i pewnie wygrała przed czasem. Oliwia jest Wicemistrzynią Województwa Pomorskiego.
– Klaudia stoczyła trzy ciężkie pojedynki. W pierwszej walce trafiła przeciwniczkę kopnięciem frontalnym na brzuch, dzięki czemu otrzymała wazari i pewnie wygrała walkę. W półfinale i walce o trzecie miejsce nieznacznie uległa rywalkom zajmują ostatecznie wysokie 4 miejsce.
– Miłka pierwszą walkę pewnie wygrała dzięki silnemu trafieniu na korpus i otrzymaniu wazari. W drugiej walce prowadziła i dominowała nad rywalką (późniejsza zwyciężczyni kategorii), niestety gorzej się poczuła i musiała poddać walkę. Zarówno rywalka jak i cała kategoria była w jej zasięgu, ale takie sytuacje zdarzają się w sporcie.
– Tomek stoczył bardzo dobry pojedynek z przeciwnikiem. Niestety dwa celne trafienie w głowę wykonane przez przeciwnika spowodowały, że odpadł z dalszej rywalizacji. Widać, że drzemie w nim spory potencjał.
Osobne podziękowania dla Sylwka Malmona i Pawła Kłodnickiego za pomoc w trakcie zawodów.

Jeszcze raz wielkie podziękowania i gratulacje dla wszystkich startujących z naszego klubu.

OSU !!!